decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Stanlab Witamina C – Suplementacja i właściwości

Stanlab witamina C to najwyższej jakości kwas l-askorbinowy dostępny do zakupu przez internet. Nie posiada zapachu, ma biały kolor, występuje w postaci proszku i rozpuszcza się w wodzie. Produkt sprzedawany jest w opakowaniu zawierającym gotowej do analizy 1 kg witaminy c.

Czym jest witamina c?

Witamina C to jedna z niezbędnych dla człowieka witamin. Nie jest produkowana przez ciało, a zatem musi być dostarczona z zewnątrz. Jej spożycie przyczynia się do zaskakującego polepszenia zdrowia pacjentów. Jest rozpuszczalna w wodzie. W małych dawkach znajduje się w warzywach, owocach takich jak pomarańcze, truskawki, kiwi, papryka i brokuł. Najmniejsza zalecana dawka witaminy C to 80 mg dla kobiet oraz 90 mg dla mężczyzn. W przypadku zwiększonej aktywności fizycznej, stresującego trybu życia itp, warto zadbać o dodatkową suplementację, która niesie ze sobą wiele korzyści.

Suplementacja kwasu l-askorbinowego

Suplementacja kwasu l-askorbinowego jest dobrym pomysłem w przypadku osób:

 • o osłabionej odporności,
 • narażonych na zwiększony lub przewlekły stres,
 • niedostarczających wystarczającej dawki z pożywienia,
 • ćwiczących lub pracujących fizycznie,
 • stosujących profilaktykę różnych chorób,
 • zażywających inne suplementy (np. kwasy tłuszczowe omega-3),
 • chcących poprawić stan swojego zdrowia.

Witamina C jest niezbędna w syntezie koleganu, l-karnityny oraz wielu neuroprzekaźników. Poza tym uczestniczy w procesie metabolicznym białek. Kolagen jest niezbędnym składnikiem budulcowym kości oraz tkanki łącznej. Kolagen przyczynia się do szybszego gojenia ran. Witamina C przyczynia się do regeneracji i przywrócenia równowagi innych antyoksydantów w organizmie człowieka.

Niedobory witaminy C

Ostry niedobór witaminy c przejawia się znanym wszystkim szkorbutem. Czas jaki potrzebny jest na jego rozwój jest zależny od zmagazynowanych przez organizm ilości tej witaminy. Oznaki niedoboru mogą wystąpić już po jednym miesiącu ograniczonego spożycia. 

Pierwsze oznaki niedoboru kwasu l-askorbinowego to:

 • osłabienie tkanki łącznej,
 • wolne gojenie się ran,
 • bóle kości i stawów,
 • nadmierne rogowacenie się naskórka,
 • symptomy depresji.

O ile zjadamy minimalną ilość warzyw, nikłe są szanse zachorowania na wspomniany szkorbut. Warto jednak zadbać o dostarczenie wyższej dawki tej naturalnej witaminy z użyciem preparatu Stanlab witamina c.

Właściwości antyoksydacyjne witaminy C

Witamina C to jeden z najlepiej przebadanych naturalnych antyoksydantów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Podobnymi właściwościami charakteryzują się witamina E oraz glutation, które idealnie współgrają z witaminą C. Warto wiedzieć, że sama witamina E nie wykazuje takich właściwości. Konieczne jest zażywanie witaminy C w celu polepszenia zdolności organizmu do jej regeneracji. U zdrowych osób zażywających 500 mg kwasu l-askorbinowego dziennie przez 2 tygodnie znacząco zwiększyła się obecność drugiego antyoksydantu – glutationu. Oprócz tego ciągła suplementacja tego środka, przyczynia się do poprawy stanu układu nerwowego oraz układu sercowo-naczyniowego.

Tags: c, witamina c

loading
×